Dini günler

Kurban Bayram Tatili Kaç Gün?

2017 Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün?

2017 yılı kurban bayramı hangi günlere denk geliyor? Bu sene kurban bayramında da çalışanlar fazla tatil yapma şansı bulamayacak. Bu yüzden bu yıl daha fazla çalışıp, daha az tatil yapacağız.

2017 Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün, kurban bayram tatili toplam 4 buçuk gün olacaktır.

  • 2017 Kurban Bayramı Arefe: 31 Ağustos 2017 Perşembe (Yarım gün)
  • 2017 Kurban Bayramı 1. Günü: 1 Eylül 2017 Cuma (Tatil)
  • 2017 Kurban Bayramı 2. Günü: 2 Eylül 2017 Cumartesi (Tatil)
  • 2017 Kurban Bayramı 3. Günü: 3 Eylül 2017 Pazar (Tatil)
  • 2017 Kurban Bayramı 4. Günü: 4 Eylül 2017 Pazartesi (Tatil)

Kurban bayramı günlerinin 2’si hafta sonuna denk geleceğinden resmi tatil günü sayısı olacaktır. Yukarıdaki tablodan anlaşılacağı gibi hafta sonları dahil 4.5 gün yapılacak, hafta sonlarını saymazsak sadece 2.5 gün kurban bayramı tatili olacaktır.

Bu sene kurban bayramı Cuma başlayacak ve Salı günü bitecektir. Bu yüzden kurban bayramı tatilinin 9 gün olması çok düşük bir ihtimaldir. Çünkü geriye kalan 3 günün tatil yapılması alınma ihtimali zor bir karardır. Fakat turizm sektörü bu konuda hükümetimize baskı yapabilir, hükümet de bu taleplere kayıtsız kalmaz ise kurban bayramı tatili 9 gün olur mu? sorusuna cevap evet olabilir.

Kurban bayramı tatili bu sene sonbahar ayının başına yani eylül ayına denk gelecektir. Bayram tatillerinde akrabalar ziyaret edilir, eller öpülür, çocuklar para toplar sevinir. Yakınlarımızın mezarları ziyaret edilir, birer fatiha okunur. Bir başkadır bayram sevinci.

Bayramlar; insanlarımızın birbiriyle kaynaştığı, birbirine dargın olanların barıştığı, fakirlerin gözetildiği, yetimlerin sevindirildiği yine fakir ve gariplere et dağıtıldığı sevinç ve neşe günlerimizdendir. Bayram günleri erken kalkmak, güzel kokular sürünmek, yeni temiz elbiseler giymek, sevindiğini diğer insanlara belli etmek sünnettir.

Nice mutlu, huzurlu bayramlara.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy ver)
Loading...

Yorum Yap