Dini günler

Kurban Bayramı Ne Zaman, Kaç Gün kaldı?

2017 Kurban Bayramı Geri Sayım

Kurban Bayramı Tarihleri: 1-2-3-4 Eylül 2017

  • 2017 Kurban Bayramı Arefe Günü 31 Ağustos perşembe
  • 2017 Kurban Bayramı 1. Gün: 1 Eylül 2016 cuma
  • 2017 Kurban Bayramı 2. Gün: 2 Eylül 2016 cumartesi
  • 2017 Kurban Bayramı 3. Gün: 3 Eylül 2016 pazar
  • 2017 Kurban Bayramı 4. Gün: 4 Eylül 2016 pazartesi

Kurbancı bayramı ile elimizdekileri fakirlere, ihtiyacı olanlarla paylaştığımız ve bu paylaşımın ruhumuzu zenginleştirdiği bir bakıma paylaşarak var oluş sebebimizi unuttuğumuz bu günlerde özümüze dönmeye çalıştığımız mübarek günlerdendir.

Kutsal topraklarda kurban bayramı günlerinde müminler tek vücut olarak, kabede tavaf ettiği, Arafat’ta toplanıp hac görevlerini yerine getirdiği bütün ayrımcılıklardan dilden, renkten, maddiyattan uzak oldukları çok önemli mübarek günlerdir.

Kurban’ın anlamı Hz İbrahim ve oğlu gibi Allah’ın emrine sorgusuz boyun eğiş ve teslimiyet ile Rabbimizin bize sunduklarına karşı bir şükranın ifadesidir.

Müslüman aleminin birbirine düştüğü ve sürekli kavganın, savaşın eksik olmadığı bu yıllarda ne kadar önemlidir, kurban bayramının anlamı. Bu bayramda gücü yeten kestiği kurbanın bir kısmını kendine, bir kısmını fakirlere, bir kısmını da konu komşuya dağıtmak suretiyle paylaşmanın, kardeşliğin değerini bir kere daha hatırlarız.

Bu iyi dilekler ve temennilerle Tüm ümmet-i islamın ve yüce milletimizin kurban bayramını tebrik ederiz. Bu yazımızda kurban bayramı ne zaman, kurban bayramına kaç gün kaldı, kurban bayramı geri sayım, bayrama kaç gün var gibi sorulara cevaplar vermeye çalıştık.

Aşağıdan kurban bayramı ile iyi dileklerinizi yorumlarınız da dile getirmenizi bekliyoruz.

One Comment

Yorum Yap