Dini günler

Ramazan Bayram Tatili Kaç Gün?

2017 Ramazan Bayram Tatili Kaç Gün?

Ramazan bayramı hangi güne denk geliyor? Kaç gün tatil? gibi sorularınıza cevaplar yazımızda.

2017 yılında Ramazan bayramı tatili 3,5 gün olacaktır. 2016 yılında ise ramazan bayramı Salı gününde başladığından pazartesi yarım gün tatil yapılınca, cuma da tam gün oldu ve çalışanlar 9 günlük uzun bir bayram tatili yapmıştı. 2017 yılında ise ramazan bayramı için tam tersi bir durum söz konusu, kamu ve özel sektör çalışanları ramazan bayramında çok fazla tatil yapamayacak. Bu yüzden; 2017 yılında Ramazan bayramında kaç gün tatil yapılacak, 2017 ramazan bayram tatili kaç gün sorusuna maalesef güzel haberler veremiyoruz. Nedeni de bu sene arefe gününün cumartesi olması ve ramazan bayramının Pazar günü başlaması ayrıca ramazan bayramının 3 gün olması.

2017 Ramazan Bayramı Tatil Günlerini sıralarsak;

  • 2017 Ramazan Bayramı Arefesi: 1/2 Gün(Yarım Gün) : 24 Haziran 2017 Cumartesi
  • 2017 Ramazan Bayramı 1. Gün: 25 Haziran 2017 Pazar
  • 2017 Ramazan Bayramı 2. Gün: 26 Haziran 2017 Pazartesi
  • 2017 Ramazan Bayramı 3. Gün: 27 Haziran 2017 Salı

2017 Ramazan Bayramında Hangi Kurumlar Açık, Hangileri Kapalı?

Bayram tatillerinde tüm resmi kurumlar ve daireler kapalıdır. Sadece bazı resmi kurumlar işlerinin aksamaması gibi nedenlerden ötürü açık kalabilir. Ayrıca bankalar da bayram tatili boyunca kapalı olurlar. Sadece arefe günü yarım gün açık olacaklardır. Bu yüzden Eft gibi para transferlerinizi arefe günü 12:00’den önce yapmanız gerekmektedir.

Ramazan Bayramı Tatili kısa olması turizmcilerin hiç hoşuna gitmeyecek. Zaten birkaç yıldır krizde olan ve sadece yerli turistten medet uman turizm sektörü bayram tatili süresinin kısa olmasında dolayı daha az rezervasyon alacak. 3.5 günlük bayram tatili uzak mesafelere gidecekler için ancak havayolu tercih edilirse bir anlamı olacak, karayolu ile bayram tatiline gidecekler için bu süre çok kısa.

Ramazan Bayramının ilk günü aynı anda Şevval ayının birinci günüdür ve bugün oruç tutulmaz. Ramazan Bayramının ilk gününde camilerde erkekler bayram namazı kılınır. Herkese huzurlu bayramlar..

Ramazan bayramı tatili kaç gün olacak konumuz ile ilgili bir gelişme olursa konumuz güncellenecektir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy ver)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir