Ehliyet

Ehliyet Sertifikasının Geçerlilik Süresi Ne Kadar? Kaç Günde Çıkmaktadır?

2017 Ehliyet Sertifikasının Geçerlilik Süresi Ne Kadar? Kaç günde çıkar?

Artık ehliyet almak eskiye göre daha fazla emek, çalışma ve masraflı bir iş oldu. Sürücü adayları yazılı ehliyet sınavını geçip ardından da girdikleri direksiyon sınavını geçtikten sonra, sürücü kursunun hazırladığı belgeler milli eğitim müdürlüğüne gider. Milli eğitim müdürlüklerinde gerekli onayla verilir. Ehliyet sertifikanız hazırlanır. Siz de bu sertifikayı alıp geçerlilik süresi dolmadan ehliyet (sürücü) belgesine dönüştürmeniz gerekmektedir.

Ehliyet sertifikası direksiyon sınavını da geçtiğiniz takdirde en geç 2 hafta içerisinde hazır olmuş olur.
Ehliyet Sertifikalarının Geçerlilik Süresi Ne Kadar sorusuna cevap verecek olursak; ehliyet sertifikanızı aldıktan sonra en geç 2 (iki) yıl içinde sürücü belgesine dönüştürmeniz gerekiyor.

Eğer ehliyet sertifikanızı 2 yıl içinde ehliyet belgesine dönüştürmezseniz, yeniden her şeyi baştan yapacaksınız demektir. Yani yeniden sürücü kursuna kaydolup, tekrar yazılı ehliyet sınavına girecek ve ardından da tekrar direksiyon sınavına girmek zorunda kalacaksınız.

Bazı sürücü adayları özellikle de hemen araç kullanmayacak olanlar ehliyet harcını ödememek için ehliyet sertifikalarını dönüştürme de geç kalabiliyorlar, dikkat edin 2 yıl geçmeden ehliyetinizi almayı unutmayın.

Ehliyet Sertifikası ile Araç Kullanılır mı?

Sizin adınıza düzenlenen ehliyet sertifikası ile araç kullanamazsınız, eğer kullanırsanız trafik cezası ödersiniz. Bu yıl ödeyeceğiniz trafik cezası da 876 Türk lirasıdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir