Okullar

Okullar Ne Zaman Kapanacak, Kaç Gün Kaldı?

Okullar Ne Zaman Kapanacak(2017) ?

2016-2017 eğitim öğretim yılında ilk ve orta dereceli okullarımızın kapanış tarihleri aşağıdadır.

Okulların Kapanış Tarihi: 9 Haziran 2017 Cuma

Okulların kapanmasına kalan süreyi hesaplayan sayacımız aşağıdadır.

Siz değerli öğrencilerimiz için okulların kapanmasına kadar kaç gün var, okullar ne zaman kapanıyor, karneye kaç gün kaldı, okulun bitmesine kaç gün kaldı gibi sorular için sitemizde geri sayım sayacını ekledik. Sayacımız okullarına kapanmasına kalan süreyi gün, saat, dakika ve saniye cinsinden bilgi vermektedir. Önümüzdeki yıllarda ramazanın eğitim öğretim yılının içine denk gelmesi öğretmen ve öğrencilerimizde verimi ister istemez düşüreceği de unutulmamalıdır. Bu yüzden devamsızlık hakkınızı yaza bırakmanız sizin lehinize olabilir.

Yaklaşık 18 milyon öğrencimiz ve 900 bin öğretmenimiz için yaz tatili ne zaman başlayacak. 180 günlük eğitim öğretimin ardından tatile çıkıyoruz.18 milyon öğrencimizin içini yaz tatilinin heyecanı sardı. Yorucu bir eğitim-öğretim yılından sonra herkes güzel bir tatili hak etti. Teog sınavlarına giren öğrencilerimiz Ygs-lys sınavlarına giren öğrencilerimiz için ayrı bir değeri var tatilin. Diğer öğrencilerimiz için de yorucu olduğu kesin. Sınavlar notlar, ödevler hepsi bitecek tatille birlikte.

Okullar genelde haziran ayının ya birinci ya da ikinci haftasında kapanır. Okullar kapanır kapanmaz yaklaşık 20 milyon kişi (öğrenci+öğretmen) 3 ay sürecek bir yaz tatiline girer. He bu arada öğretmenlerin tatilleri 3 ay değil, haksızlık etmeyelim. Öğretmenlerimiz 1 temmuza kadar seminere giderler, ayrıca 1 eylülde de işbaşı yaparlar. Yani öğretmenlerin tatilleri 3 ay değil 2 aydır.

Bizlerin yetişmesinde en önemli görevi üstlenen öğretmenlerimiz tatili fazlasıyla hak etmekteler. Onlar yeni neslin mimarları oldukları için kendilerini sevgi saygıyla selamlıyoruz.

Gelelim öğrencilerimiz için bu 90 günlük yani yaklaşık 3 aylık tatilin ne anlama geldiğine tatil sadece bir dinlenme eğlence zamanı dersek hata etmiş oluruz. Tatil de eğlenirken bir yandan bir sonraki yılın planını yapmalıyız. Ağustos böceği karınca masalındaki karıncanın rolünü üstlenmeliyiz. Tatilde bol bol kitap okumalı, geleceğimize dolayısıyla kendimize yatırım yapmalıyız. Unutmayalım ülkemizin petrol, doğalgaz gibi kaynakları yeterli değil. Ülkemizin kalkınıp gelişmesi ancak düşünen ve üreten beyinler yetiştirmemize bağlı. Bununda tek yolu okumak okumak üretmekten geçer. Hadi hepinize iyi tatiller.

29 Comments

 1. okulların kapanmasını çok istiyorum ve matematikten de kurtulmak istiyorum saniyeler geçtikçe çok iyi hissediyorum

  Cevapla
 2. Okullarin kapanmaaina 54 gun var canla rim gunlerin bitmesini bekliyorum sayili gun cabuk gecer ama okullar haric galiba

  Cevapla
 3. Bitsin artık nefret ediyorum bıktım ya erken kalkmaktanda ders cekmektende bazı insanların görmeye tahammülüm yok bıktım yeter ya yeterr.BİTSİN ARTİKK. .!

  Cevapla
 4. sayılı günler çabuk geçer diyorlar ama geçmek bilmiyor şurda 36 gün 12 saat 13 dakika 30 saniye kaldı ama bitmek bilmiyor

  Cevapla
 5. Okullar 31 gun sonra kapaniyor devamsizlik haklarimi okulun son gunleri harcicam yupiiii dunya benim 4.sinifa gidiyorum 1.donem takdir aldim bu donemde takdir alirsam babam bana bilgisayar alicak artik ablamin bilgisayarina muhtac degilim derslerim baya iyi gidiyor artik okulun kapanmasina sitelerdenbakmayi birak kendim sayiyorum…

  Cevapla
 6. su okuldan bıtım 7 sınıf cok zor hele mat fen dde bıraz ıyırenc okul bıtsın bı rahatlıyalım okulu var mı cok merak edıom boyle dıyınce de babam gıl sen okmasın dıo

  Cevapla

Yorum Yap