Özel Günler

Sevgililer Günü Kaç Gün Kaldı?

Sevgililer Günü Ne Zaman?

Sevgililerin ortak günü olan 14 Şubat her yıl çiftlerin birbirine sürpriz hediyeler aldığı ya da özel sürprizler yaptığı bir gün haline geldi. Sevgililer günü hangi güne denk geliyor gibi sorularınızı duyuyor gibiyiz. Sırasıyla 2017, 2018, 2019, 2020 ve 2021 yıllarında sevgililer gününün hangi güne denk geldiğini bir yazalım;

  • 2017 yılında,14 Şubat Salı gününe denk geliyor,
  • 2018 yılında 14 Şubat Çarşamba gününe denk geliyor,
  • 2019 yılında 14 Şubat Perşembe gününe denk geliyor,
  • 2020 yılında 14 Şubat Cuma gününe denk geliyor,
  • 2021 yılında 14 Şubat Pazar gününe denk geliyor,

2018 Sevgililier Gününe ne kadar zaman kaldığını, aşağıdaki sayacımızda sevgililer gününe kalan zamanı göreceksiniz.

Gördüğünüz gibi dört yıl boyunca sevgililer günü hafta içine gelecek. Erkekler biraz yırttı gibi hafta sonu olduğunda bayanlar daha fazla ilgi, hediye vs bekleyebilir bizce.

Gelelim bu sevgililer gününün hikayesine; Sevgililer günü Antik Roma imparatorluğuna kadar dayanır. Fakat sevgililer günü kutlamaları 1800 Amerikan askeri olan Esther Howland’ın ilk Sevgililer Günü kartını sevgilisine yollamasıyla başladığı kabul görür.

Günümüzde ise birçok kişiye göre ticari bir gündür.Bu günde herkes sevgilisine birbirinden farklı hediyeler almaya çalıştığı için bir bakıma doğrudur bu düşünce. Şu da bir gerçektir ki; sevdiğiniz insana aldığınız hediyeden çok ona verdiğiniz değer daha önemlidir.

Bu arada birçok erkeğin sevgililer gününü takip etmesine gerek yok. Çünkü sevgilileri bu güzel günü kaçırmamak için sevgililerine sevgililer günü ne zaman , sevgililer günü kaç gün kaldı diye sormaktadır.

Sevgililer Günü Hediyeleri neler olabilir?

Burada önemli bir nokta sevgilinizle ne kadar birlikte olduğunuzdur. Eğer ilk sevgililer gününüz ise biraz cebinizi zorlamanız gerekebilir. Sonraki yıllarda ise ona aldığınız hediyeden çok bu hediyenin verdiği mesaj önemli.

Erkekler sevgililerine romantik bir hediye alırlarsa daha makbule geçer. Bayanlarda erkek arkadaşlarına daha çok teknolojik ürünler alırlarsa belki daha çok hoşlarına gider.

Sevgilinize kendi elinizle hazırlayacağınız bir kahvaltı veya yemek ardından hediyenizin ikramı güzel ve anlamlı olabilir.

Sizde sevgilinize aşağıdan ufak bir mektup yazıp, içinizi dökebilirsiniz, bizden söylemesi ve bu sayfanın linkini kendine gönderin biraz sürpriz olsun. 🙂

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy ver)
Loading...

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
sss

iyi :d sevgililer günü sevgilimle yemek yiyecem, bir de hediyesini yani söylemem onu vereceğim, öpücüklerle ..

yaren

Sevgililer günü gectimi