Özel Günler

Babalar Günü Ne Zaman? Babalar Gününe Kaç Gün Kaldı?

Babalar günü, anneler günü var diye çıkarılan hadi babalara da ayıp olmasın, onlarında bir günü olsun gariplerimin diye çıkarılan bir gündür! Maalesef doğru, bunu söylemek zorundayız.

  • 2018 Babalar Günü Hangi Gün: 17 Haziran 2017 Pazar
  • 2018 Babalar günü için geri sayım sayacımız:

[wpdevart_countdown text_for_day=”Gün” text_for_hour=”Saat” text_for_minut=”Dk” text_for_second=”Sn” countdown_end_type=”date” end_date=”17-06-2018 00:00″ start_time=”1498141611″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ countdown_type=”circle” font_color=”#000000″ button_bg_color=”#3DA8CC” circle_size=”70″ circle_border=”5″ border_radius=”8″ font_size=”30″ countdown_font_famaly=”monospace” animation_type=”none” ][/wpdevart_countdown]

Zaten babalar gününün çıkış hikayesi de tam olarak böyle. Bir Amerikan askerinin kızı düşünmüş ve demiş ki; anneler günü var babalar günü neden olmasın? Ve hemen harekete geçmiş. Babasının doğum günü de 5 Haziran imiş. Bu güne yetişmek için çok uğraşmış ama, etkinliklerini yetiştirememiş. Etkinlik ve kutlamalar ancak haziran ayının üçüncü Pazar gününe yetişmiştir.

İlk defa 19 Haziran 1910’da Washington’da babalar günü kutlandıysa da ancak 1966 yılında amerikan başkanı tarafından haziran ayının 3. pazarı “Babalar Günü” ilan edilmiştir.

Burada önemli olan nokta nasıl ki annelerimize değer verip onlara hediyeler alıp gönüllerini hoş tutuyorsak babalarımızın da gönüllerini yapmalı onları sevdiğimizi, onlara değer verdiğimizi bir şekilde göstermeliyiz. Bu anlamda babalar günü bizler için bir fırsat olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bizim gibi daha çok babanın evine baktığı, evin geçimini üstlendiği toplumlar da babalar eve yorgun argın gelip, çocuklarıyla çok vakit geçirememektedirler. Beklide onların bu zorunlu ilgisizliği bizi annemize daha çok yakınlaştırmakta ve annemizi daha çok seviyormuşuz gibi düşündürmektedir. Babalarımızın cefakar kişilikleri onların elleri öpülesi ve değer verilesi birer aile reisi konumuna getirmiştir. Babalarımıza da tıpkı annelerimize aldığımız hediyeler gibi hediyeler almalı, onlarında yüzlerini güldürmeliyiz.

Babalar gününe kaç gün kaldı, babalar günü ne zaman, bu sene babalar günü hangi Pazar tarzında sorularınıza cevaplar vermeye çalıştık.

Bizler de Hesapyap.net ailesi olarak tüm babalarımızın babalar günlerini kutlar, ellerinden öperiz.
Sizler de babanıza, babalar günü mesajı yazman isterseniz aşağıdan yazabilirsiniz..

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy ver)
Loading...

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir