Seçimler

Başkanlık Referandumu Ne Zaman Kaç Gün Kaldı?

2017 Cumhurbaşkanlığı Referandum ne zaman?

Referandum ne zaman? 18 maddelik anayasa paketinin mecliste kabul edilmesinin ardından, herkes referandumun hangi tarihte yapılacağını merak ediyor. Artık herkesin tek gündem maddesi başkanlık gelecek mi, gelmeyecek mi sorusu. Peki 2017 referandum ne zaman?, referanduma kaç gün kaldı?

2017 REFERANDUM NE ZAMAN?

2017 Cumhurbaşkanlığı referandumu 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacaktır, aşağıdan anayasa değişikliği için referandumuna kaç gün kaldı cevabı sayacımızda.

18 maddelik anayasamızda değişiklikler ile ilgili kanunun tamamı mecliste geçtikten sonra Cumhurbaşkanımızın onayına sunulacak. Cumhurbaşkanı’nın teklifi onaylamak için 15 günlük yasal süresi var. Onun onayından sonra resmi gazetede yayınlanacak ve resmi gazetede yayınlanmasından sonraki 60. günden sonraki ilk Pazar günü referandum yapılacak. Gelelim referandum nedir, referandum neden yapılır gibi soruların cevaplarına.

REFERANDUM NEDİR?

Referandum; anayasa değişiklikleri, çeşitli yasaların kabulünden sonra yada önemli devlet meselelerinin ardından halkın iradesine başvurma yönteminin adıdır. Referandum ile halkın ilgili değişiklikleri isteyip istemediği sorulu ve cevabına göre kabul edilen yasa ya kabul edilir ya da iptal edilir ve gündemden düşer.

Bizler site ekibi olarak hükümet yetkililerinin işaret ettiği ve Ysk’nın da açıkladığı 16 Nisan 2017 tarihini referandum tarihi olarak kabul ettik ve sayacımızı yukarıya ekledik.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy ver)
Loading...

9
Kimler Neler Demiş?

7 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
M.ali

Güzel günler çok yakin 16 nisanda hele bi reis başkan olsun, turkiyenin onunu kimse tutamaz dimi dostlar

Ceyhun

Sen öyle san, referandumda benim oyum hayır, hayırda hayır vardır dostlar

isimsiz

aynen

Esattoka

Sayın recep tayip erdoğani başkan yapacağız

Ceyda

ben hayır ya da evet çıkmasından çok birliğimizi beraberliğimizi unuturuz diye korkuyorum.

Nedim

Arkandayız reis sonuna kadar evet !!

Xyz

Kuran çarpsın evet çıkacak Bahçeli’nin evet demesi hoşuma gitti ancak Kılıçdaroğlu ve Bahçeli’nin ters düşmesi normal çünkü biri solcu diğeri milliyetçi bir anlayışa sahip, biri milleti hastanelerde süründürür diğeri milleti düşünür arada fark var biri hastaneleri .. yeri yaparken diğeri halka düzgün hitap eder.

Bilal temel

Nah Türkiye onun olur

Evet evet evet

Evet evet evet diyorum yüz kere