Öğretmen Seminer Dönemi Kaç Gün Sürer? Seminerde Kaç Saat Ek ders Alınacak?

Öğretmen Seminerleri Kaç Gün Sürecek?

Öğretmenlerin okul kapandıktan sonraki seminerleri kaç gün sürer? Öğretmenlerin okullar açılmadan önceki semineri kaç gün sürer? gibi sorulara cevaplar vereceğiz.

Öncelikle bu seminer döneminin yönetmelikteki halini bir inceleyelim. Öğretmenler seminerleri okul kapandıktan sonra temmuz ayının ilk iş gününe, eylül ayında da ilk iş gününden derslerin başlayacağı tarihe kadar sürer.

Peki 2017 yılında öğretmenlerin yaz seminerleri kaç gün sürecek?

2016-2017 öğretim yılında okullar 9 haziran da kapanacak. Normalde geriye kalan 3 hafta seminere gitmek zorundalar fakat bu sene ramazan bayramının 24 haziran da olmasından dolayı 24-25-26 haziran bayram tatili olacak. 27 haziran da Salı gününe denk geliyor. Eğer Meb mevzuata göre hareket ederse salıdan cumaya öğretmenleri seminere çağırabilir. Bu durumda öğretmenler haziran ayında toplam 14 gün seminere gidecekler. Ya da o haftayı komple tatil yapıp öğretmenleri 23 hazirandan itibaren yaz tatiline çıkarabilir. Bu durumda da öğretmenlerimiz 10 iş günü yani 2 hafta boyunca seminerlere katılacaklardır. Bu konu da bizim yorumumuz Meb bu yönde bir karar alır.

Seminer döneminde kaç saat ekders ücreti ödenir?

Öğretmenlerimiz seminer döneminde günlük 3 saat ek ders ücreti almaktadırlar. 10 günlük seminer dönemi boyunca 10×3=30 saat oda yaklaşık 330 TL ek ders ücretine tekabül etmektedir.

ÖĞRETMEN EK DERS ÜCRETİ HESAPLAMA BURADA

Öğretmenler Semineri Memleketinde Alabilir mi?

Öğretmenler seminer dönemimin ilk haftasını kendi okulunda yapmak zorunda, ikinci haftasını okul idaresine vereceği dilekçeyle birlikte istediği il ve ilçede yapabilir. Geçtiğimiz yıl böyle oldu, bu yıl da aynı uygulama devam eder düşüncesindeyiz.

Öğretmenlerin 2017-2018 Eylül Semineri Ne Zaman Başlayacak?

2017 Yılında Eylül ayının ilk iş i günü Cuma olduğundan 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı için öğretmenlerimiz 1 Eylül Cuma 2017 tarihinde okullarında seminere başlayacaklardır.

Yine isterlerse öğretmenlerimiz Eylül ayındaki seminerleri başka il ve ilçelerde alabilirler. Özetle 2017-2018 eğitim öğretim yılı 18 Eylül’de başlayacağından öğretmenlerimiz eylül ayında toplam da 11 gün seminere gideceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.