Referandum Görevli Ücretleri Ne Zaman Yatacak?

16 Nisan 2017 Referandum Görevli Ücretleri Ne Zaman Yatacak?

16 nisan referandumunda görev alan sandık görevlisi ücretleri referandum tarihinden hemen 1 hafta – 10 gün içinde ilçe ya da il mal müdürlüklerinin hesaplarına geçilmektedir. Ardından bu ücretler ilçe seçim kuru tarafından PTT Bank şubeleri aracılığıyla yapılacaktır.

Referandumda görev alan öğretmen ve memurların ücretleri bazı yerlerde hızlıca yatacak, bazı yerlerde de belkide bir kaç ay zaman içinde yatacak, bu tamamen mal müdürlüğümüze alakalı bit durumdur.

Gelelim referandumda görev alanların ne kadar ücret alacağına; Referandumda çoğunlukla öğretmenler ve devlet memurları görev almaktadır.

Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği gündelik ücretler şu şekildedir;

  • Sandık Kurulu Başkanlarının günlük ücretleri 90 TL
  • Sandık kurulu üyelerinin günlük ücreti 81 TL olacaktır.

Eğitim verilen Sandık başkanına 3 gündelik, devlet memuru olup da eğitim alan memur üyeye 2 gündelik, eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üye ve siyasi parti üyelerine 1 gündelik verilecektir. Buna göre 2017 referandum görevli ücretleri şu şekilde olacaktır.

  • Devlet memuru olan eğitim alan sandık kurulu başkanı : 90,00 x 3 = 270 TL
  • Devlet memuru olan eğitim alan sandık üye : 81,00 x 2 = 162 TL
  • Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üyesi ile siyasi parti üyeleri: 81,00 x 1 = 81 TL

17 Nisan 2017 Pazartesi günü Okullar Tatil mi? Referandum Tatili Var mı?

17 nisan 2017 gün yapılan referandum yüzünden okulların temizlik gibi sebeplerden dolayı eğitim ve öğretime hazır olmayacağı yüzünden tatil edilme ihtimali kuvvetlidir:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.