Kpss Lisans Sınavı Ne Zaman, Kaç Gün Kaldı?

2017 Kpss lisans sınav tarihi açıklanmıştır. Sitemiz üzerinden Kpss lisans sınavı ne zaman, kpss lisans sınavına kaç gün var, kpss lisans 2017 geri sayım sayacımız ile sınava ne kadar kaldığını gün, saat, dakika ve saniye şeklinde öğrenebilirsiniz.

[wpdevart_countdown text_for_day=”Gün” text_for_hour=”Saat” text_for_minut=”Dk” text_for_second=”Sn” countdown_end_type=”date” end_date=”21-05-2017 09:30″ start_time=”1492092878″ end_time=”0,1,1″ action_end_time=”hide” content_position=”center” top_ditance=”10″ bottom_distance=”10″ countdown_type=”circle” font_color=”#000000″ button_bg_color=”#3DA8CC” circle_size=”70″ circle_border=”5″ border_radius=”8″ font_size=”30″ countdown_font_famaly=”monospace” animation_type=”none” ][/wpdevart_countdown]

2017 yılında yapılacak olan Kpss A Grubu ve Öğretmenlik sınav tarihleri ile Kpss A grubu ve Öğretmenlik Alan bilgisi sınav tarih ve saat bilgileri aşağıdadır.

2017 Kpss Lisans ve A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı Ne Zaman?

2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik: 21.05.2017  Saat:09:30 (Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri)

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Alan Bilgisi Sınavı:

Tarih 28 Mayıs 2017 Pazar Saat: 09:30

Amacımız kpss sınavı ile devlete atanmak isteyen memur adaylarına doğru, güvenilir hizmet vermektir. Kpss ile atanmayı hedefleyen milyonlarca üniversite mezunu gencimize ekstra motivasyon sağlamak amacıyla kpss sınavına kalan gün saat bilgisini paylaşıyoruz. Herkese gireceği sınavda başarılar diliyoruz.

Ösym’nin sınav takvimini açıklamasıyla birlikte kpss sınavları biraz daha öne çekilmiştir. Öncelerde haziran temmuz aylarında yapılan Kpss A grubu sınavları artık mayıs ayında yapılacaktır. Bu da Meb’in elini rahatlatmaktadır. Önceden Ağustosu bulan Kpss sınav sonuç bilgileri bu sayede daha erkene alınmış olacak ve Meb Öğretmen atama takvimini daha hızlı bir şekilde uygulayacaktır.

Kpss A grubu kadroları şu anlama gelir; girilecek genel yetenek ve genel kültür sınavından ayrı olarak bir yeterlik sınavına daha tabi tutulan kadrolardır. Örneğin; Müfettiş ve Uzman Yardımcısı, Stajyer Kontrolör, Kaymakam Adayı gibi.

Kpss B grubu kadrolar ise kariyer mesleği olan meslekler haricinde kalan kadrolardır. Merkezi atamayla başka bir sınava tabi tutulmadan girilebilen kadrolardır. Örneğin, mühendis, hemşire, sağlık memuru, teknisyen, veznedar, koruma ve güvenlik görevlisi gibi.

Kpss sınavı br sıralama sınavı olduğundan bazen virgülden sonraki 2. hane sizin atanmanızı bazen de atanamamanızı sağlamakta. Bu iş artık biraz şans ve nasip işi oldu. Sizlere tavsiyemiz teorik bilgi çalıştıktan sonra bol bol deneme çözmenizdir. Özellikle tüm Türkiye’de yapılan ortak kpss deneme sınavlarına mutlaka girin.

Sizlere bir diğer tavsiyemiz kpss sınavı ne zaman, kpss lisans kaç gün kaldı derken sınava girme motivasyonunuzu yüksek tutun ve hedeflediğiniz puan aralığına yaklaşmaya çalışın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.